T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / ADAPAZARI - Şehit Lokman Eker Ortaokulu

Haberler

Kas

Deprem afeti sonrası sınıflarımızda öğretmenlerimiz tarafından psikososyal destek programı etkinlikleri yapılmıştır.

Kas

Bugün okulumuzda yapılan faaliyetler ile ülkemiz kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, ebediyete intikalinin yıldönümünde anılmıştır.

Kas

Milli Eğitim Bakanlığının 2022 yılının Eylül ayında yapmış olduğu İlköğretim Kurumları Bursluluk sınavına girip başarılı olan öğrencilerimizi ve bu başarıyı kazanmalarında emeği geçen velilerini, öğretmenlerini tebrik ederiz. 

Başarılı olan öğrencilerimiz:

1)Tuana Eylül BOZKURT(8A)

2)Nurdan ÖZCAN(8B)

3)Gizem ERDİL(6B)

4)Elif ALKAN(6B)

5)Ezgi ALKAN(6B)

Ekm

Okulumuza bağlı Çağlayan, Yeşilyurt ve Hacılar Mahalleleri'nde bulunan ana sınıflarında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bugün okulumuzda yapılan tören ile kutlanmıştır.

Eyl

Okulumuza yeni atanan öğretmenler okul idaresi ile mutlaka iletişime geçmeleri gerekmektedir. 

Cüneyt ÖZTÜRK(Okul Müdürü): 0544 303 68 28

İhsan ERTAKUŞ(Müdür Yardımcısı): 05319350946

Eyl

Okulumuz öğretmenlerinden İngilizce Öğretmeni Meryem Cansu AŞKIN hocamızın İstanbul'a tayini çıkmıştır. Okulumuzda göstermiş olduğu özverili çalışmalarından dolayı onu tebrik ediyoruz. Yeni görev yeri hayırlı olsun...

Ağu

Büyük Zaferimizin 100. yılında, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun.

Ağu

Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı başvuruları 27 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasındadır. 

Ağu

4 Eylül günü İlköğretim ve Ortaoğretim Kurumları Bursluluk Sınavı gerçeleşecektir. Öğrencilerimizin sınav yerlerini meb.gov.tr adresinde sınavlar kısmından öğrenebilirler. Öğrencilerin yanında en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi yanlarında bulundurması GEREKMEKTEDİR. Ayrıca mutlaka yanlarında KİMLİK de bulunması gerekiyor. Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00'da sınav giriş yerlerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Öğrenciler sınav salonlarına bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su getirebileceklerdir.

 

Ağu

Okulumuzun logosu tescillendi. Tescil sürecindeki katkısından dolayı Matematik Öğretmenimiz Engin KILIÇ'a teşekkür ederiz.

Haz

Trafik Güvenliği konulu karikatür yarımasında ilde dereceye okulumuz 8A şubesi öğrencilerinden Güler YAVUZ girmiştir. Kendisini, ailesini ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz Arzu DURMUŞ'u tebrik ederiz. 

Haz

2021-2022 eğitim-öğretim yılı itibari ile okulumuzu derece ile bitiren öğrenciler sırasıyla:

1)Burak YAVUZ

2)Esmanur KÜKSAL

3)Nisanur AYAZ

Haz

2021-2022 eğitim-öğretim yılı yapılan karne töreni ile sona ermiştir.

Mrt

Kütüphaneler Haftası okulumuzda yapılan törenle kutlanmıştır.