T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / ADAPAZARI - Şehit Lokman Eker Ortaokulu

Haberler

Haz

Okullar arası yapılan yer değişiklikleri ve görevlendirmeler sonucu okul müdür yardımcısı İhsan  ERTAKUŞ, görsel sanatlar öğretmenimiz Arzu DURMUŞ ve İngilizce öğretmeni Tuğba LEVENTOĞLU okulumuzdan ayrılmıştır. Okulumuza verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederiz. Yeni görev yerleri hayırlı olması dileğiyle...

Haz

81 ilimizden 93.776 gencimizin katıldığı 12. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmamızın Ortaokul Görsel Kategori Birincisi: Halenur Ülker!

Bu başarısından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun BAKIRTAŞ; öğrencimizi, öğrencimizin velisi Ahmet ÜLKER, görsel sanatlar öğretmenimiz Arzu DURMUŞ ve okul müdürümüz Cüneyt ÖZTÜRK'ü makamlarında ağırlamışlardır. 

May

MEB ile Yeşilay'ın ortaklaşa düzenlediği  2024 yılı bağımlılıkla mücadele konulu yetenek yarışmasında görsel kategoride Sakarya il birinciliği elde eden okul öğrencimiz 6/A sınıfından Halenur ÜLKER oldu.

May

2023-2024 eğitim öğretim yılında  Görsel Sanatlar öğretmenimiz tarafından öğretmenler odasına ve okul bahçesi duvarlarına grafiti ve tasarım gerçekleştirildi.

May

Okulumuzda 23 Nisan coşkusu...

Mrt

Mrt

Okulumuz öğrencileri ve öğretmenleri ile deprem tatbikatı yaparak daha bilinçli nesiller yolunda...

Mrt

Yeşilyurt anasınıfına kitap okuma köşesi için Görsel Sanatlar öğretmeni Arzu DURMUŞ tarafından duvar resmi yapıldı.

Ock

Okulumuz Müzik öğretmeni Nurdan ŞİRİN AKGÜL 23.01.2024 tarihinde aile mazereti tayinleri sonucu okulumuzdan ayrılmıştır. Okulumuza vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ederiz. Yeni görev yerinin hayırlı olması dileğiyle...

Ock

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi bünyesinde okulumuza bağlı köy yaşam merkezlerinde, okulumuz rehberlik servisi tarafından velilere yönelik "Madde Bağımlılığı Farkındalık Eğitimi" gerçekleştirilmiştir.

Ara

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin tarafından başlatılan; Dilimizin Zenginlikleri Projesi; okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır.

Bu sayede öğrencilerimiz dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyacak, eserlerimizde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrenecek; milletimizin kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfedecektir. 

Sözlük, afiş ve sözlü hikaye anlatma yarışmasında okulumuz öğrencileri arasından dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Ara

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında Gazze'de yaşamını yitiren 6.000 çocuk anısına Şehit Lokman Eker bahçesine okulumuz öğretmeni değerli Semih YILDIZ eşliğinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Ara

Okulumuz öğretmenleri su tasarrufuna yönelik öğrencilere bilgilendirme yaptı.

Kas

29.11.2023 tarihinde saat 14.00'te Cahit  ŞANVER Tübitak kapsamında  Finansal Okuryazarlık konusunuda söyleşi gerçekleştirdi.

Kas

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 85 yıl önce 10 Kasım 1938'de Dolmabahçe Sarayı'nda saat dokuzu beş geçe hayata gözlerini yumdu. Atatürk her yıl olduğu gibi bu 10 Kasım'da da büyük bir minnetle ve saygıyla anıldı.