T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SAKARYA / ADAPAZARI - Şehit Lokman Eker Ortaokulu

Haberler

Ekm

Cumhuriyetin 100.yılı okulumuzda büyük bir coşkuyla kutlandı.

Ekm

Eyl

15 Temmuz 2016'da milli iradeyi ve demokrasimizi hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin kahramanca mücadelesi sonucunda engellenmiş ve demokrasimiz kazanmıştır. Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitlerimizi anmak, hatırlatmak ve unutturmamak hepimizin en önemli sorumluluklarından olmalıdır. İşte bu sorumlulukla okulumuzda 15 Temmuz anma programı gerçekleştirildi.

Eyl

Özel eğitim öğretmenimiz Gülşah GİRAY ve beden eğitimi öğretmenimiz Azizahmet KABADAYI tarafından okulumuz öğrencilerine Dünya İlk Yardım Günü sunumu gerçekleştirildi.

Eyl

Yeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız haftada İlköğretim haftasını kutladık.

Haz

2022-2023 eğitim-öğretim yılı yapılan karne töreni ile sona ermiştir.

May

May

Değerler eğitimi kapsamında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Semih YILDIZ ve okulumuz  5/B, 5/C ,7/B sınıfı öğrencileri ile Sultan Abdülhamid Han Cami'sini ziyaret ettik. Sayın Semih  YILDIZ' a öğretileri ve gezisi için teşekkür ederiz.

May

Adapazarı ilçe sağlık müdürlüğü tarafından okulumuz öğrencilerine çölyak hastalığı hakkında bilgi verilerek sunum yapıldı.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinlik ve yarışmalarla kutlandı.

Nis

Doğal afetlere hazırlıklı olabilmek maksadıyla okulumuzda deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz sınıflarından tahliye edildi ve jandarma, öğrencilerimize acil toplanma alanlarında deprem hakkında eğitim verdi.

Nis

Bursa'da gerçekleştirilen "Bocce Küçük Kızlar Marmara  Grup Müsabakaları'nda" grup üçüncüsü olarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazandık. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi  öğretmenimiz Aziz Ahmet KABADAYI'YI tebrik ederiz.

Mrt

Haftanın amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir.

Mrt

Şanlı tarihimizin en önemli günlerinden birisi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü kutlandı. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale'yi geçilmez kılan tüm kahramanlarımız saygıyla ve minnetle anıldı.

Kas

İl Milli Eğitim Müdürümüz ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz okulumuzu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okulumuzu ziyaret etmiştir.